9 tipů, kde se ubytovat a najíst v Krakově

Také vás okouzlil Krakov a chcete se tam vydat? Pak rozhodně nesmíte zapomenout na to nejdůležitější, přeci kde se pořádně nadlábnout a složit hlavu. Připravila jsem si pro vás seznam míst, která jsem navštívila a kam můžete také nakouknout.

Restaurace

Ať už jedeme kamkoliv, vždy je potřeba jíst a někdy je také potřeba si dobře pochutnat. Proto jsem se s vámi rozhodla podělit o několik restaurací v rámci Krakova, kdybyste netušili, kam se zajít najíst. Celkově se dají rozdělit do tří kategorií – 2 restaurace se nacházejí v židovské čtvrti poblíž ubytování (viz níže), 2 restaurace v historickém centrum města a 2 restaurace jsou spíše levnějšího charakteru, když chcete ušetřit.

Restaurace Awiw
Szeroka 13, 31-053 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $$-$$$
www.awiw.pl

Tohle je místo, kam se při každé návštěvě vracíme. Tradiční polská a židovská kuchyně, která nabízí spoustu chutí. Jídelníček s fotografiemi, takže víte, co si dáváte, a navíc večer zde hraje živá židovská hudba! Tohle je místo, kam opravdu musíte zamířit, pokud chcete zažít něco jedinečného. Jen se podívejte na fotografie, sotva vzpomínám, už mě zase na ty dobroty chytá mlsná.

Aviv Aviv

Aviv Aviv Aviv Aviv

Restaurace Max 14
Szeroka 14, 33-332 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $$-$$$

Další místo, kde si můžete dát tradiční polskou a také židovskou kuchyni. Vynikající kuchyně, kterou si zapamatujete. Dala jsem si tady hovězí líčka s kroupami a červenou řepou, přiznám se, že kombinaci jsem moc nevěřila, ale lepší jídlo jsem opravdu nejedla. Nemluvě o tom, že hovězí líčka z této restaurace doposud žádná jiná nedokázala překonat.

Max 14 Max 14

Restaurace Pod Wawelem
Świętej Gertrudy 26/29, 31-048 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $$-$$$
www.podwawelem.eu

Kousek od Královského hradu se nachází nemalá restaurace s trefným názvem Pod Wawelem. Tohle je pro změnu oblíbená restaurace mého přítele a při každé návštěvě Krakova zde zamíříme. Doporučuji udělat rezervaci předem, ať se sem dostanete. Pro restauraci jsou typické tupláky a drobné servírky s obřími tácy, které nechápu jako unesou. Vždy jen šikovně rozhodí rozkládací stoličku a na ni tác odloží, aby mohly servírovat. Restaurace má také krytou zimní zahrádku.

Pod Wawelem Pod Wawelem

Pod Wawelem Pod Wawelem Pod Wawelem Pod Wawelem

Restaurace The Piano Rouge
Rynek Główny 46, 31-021 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $$-$$$
www.thepianorouge.com.pl

Pokud budete v historickém centru, jistě vás překvapí celá řada restaurací kolem Rynku Głównyho. Všechny mají předzahrádky, které jsou v zimě zastanované a vyhřívané, takže stále můžete obdivovat kouzla historického náměstí. Já si tady dala tradiční polské jídlo, plněné pierogi a byly opravdu vynikající.

The Piano Rouge The Piano Rouge The Piano Rouge The Piano Rouge

Pronto Pizza & Grill
Grodzka 22, 31-043 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $

Pokud hledáte spíše cenově dostupnější jídlo, zkuste si zaskočit do Pronto Pizza & Grill. Kromě toho, že vám dají jídlo i s sebou, můžete také posedět v příjemném prostředí. Dali jsme si tady burger, kde ačkoliv zelenina nebyla nijak tepelně upravená, tak jsme si pochutnali. Koukejte na to maso a hranolky!

Pronto Pizza & Grill Pronto Pizza & Grill Pronto Pizza & Grill

Jídelna U Babci Maliny
Sławkowska 17, 31-016 Kraków, Polsko
‎Cenová kategorie: $
www.kuchniaubabcimaliny.pl

Další variantou na levnou kuchyni je jídelna U babči Maliny. Odstojíte si frontu, zaplatíte jídlo a pak počkáte, až vás u výdejního pultu zavolají. Obsluha jako taková tady nechodí. Jídla jsou průměrná, zasytí, ale žádný velký chuťový zážitek to není. Co to naopak vynahrazuje je opravdu zajímavé prostředí plné starých věcí z dob našich babiček.

U Babci Maliny U Babci Maliny U Babci Maliny U Babci Maliny

Nezapomeňte se podívat, co všechno nabízí židovská čtvrť Kaziměř nebo historické centrum města Krakov.

Ubytování

Musím se přiznat, že při obou návštěvách jsme cílili ubytování do stejného komplexu na ulici Świętego Wawrzyńca a příště to neuděláme jinak. Máte to pěšky ani ne čtvrt hodinky do historického centra, pomalu za rohem židovskou čtvrť s ulicí Szerokou, kde je parádní jídlo (viz výše). Navíc je zde pod budovou kryté parkoviště a výtah pro snadný přesun mezi patry.
Jedná se komplex staré městské elektrárny, která byla zmodernizována a přestavěna na bytové jednotky. I přesto si zachovává svůj jedinečný industriální vzhled, který vás jistě nadchne.

Świętego Wawrzyńca, Krakow Świętego Wawrzyńca, Krakow

Wawrzynca Apartment Kazimierz (Booking.com)
21 Świętego Wawrzyńca, Old Town, 31-060 Krakov, Polsko
3 noci (leden 2018) – 124 €
Velikost: 56 m², 1+1
Počet osob: max. 4 (rozkládací gauč)
Součástí: kuchyň,wi-fi
Parkování v ceně, vratná záloha za pronájem

Ubytování nabízí obývák s rozkládacím gaučem a dále také oddělenou ložnici s manželskou postelí. Není zde balkon a topení je podlahové. Jemnější tóny a decentní dekor dodá potřebný prostor k odpočinku. Předání proběhlo osobně s majitelem.

Wawrzynca Apartment Kazimierz Wawrzynca Apartment Kazimierz

GA Luxury Apartments Wawrzynca 19 (Booking.com)
Świętego Wawrzyńca 19/9, Old Town, 31-060 Krakov, Polsko
3 noci (prosinec 2019) – 138 €
Velikost: 45 m², 1+kk
Počet osob: max. 4 (rozkládací gauč)
Součástí: kuchyň, balkon, wi-fi
Parkování za příplatek 20 PLN/den

Krásné moderní ubytování, kdy vše se nachází v jedné místnosti včetně malé kuchyňky obsahující také myčku jako bonus. Malý balkonek do dvora se zelení pro odpočinek či vyvětrání. Co nás překvapilo, byl dodatečný příplatek za parkování. Předání bytu neprobíhalo osobně s majitelem, ale pouze jsme si převzali klíče na recepci.

GA Luxury Apartments Wawrzynca 19 GA Luxury Apartments Wawrzynca 19 GA Luxury Apartments Wawrzynca 19 GA Luxury Apartments Wawrzynca 19

Luxury Apartments in Kazimierz Old Town Krakow (Booking.com)
Świętego Wawrzyńca 19, Old Town, 33-332 Krakov, Polsko
3 noci (prosinec 2019) – 197 €
Velikost: 45 m², 1+1
Počet osob: max. 4 (rozkládací gauč)
Součástí: kuchyň, balkon, wi-fi
Parkování v ceně, vratná záloha za pronájem (400 PLN)

Na první pohled velmi dobře vystylovaný byt, ložnice je oddělená a balkon nabízí venkovní posezení. Zásadní zápor tohoto na první pohled dokonalého ubytování byla světla. Nad sebou jste měli i osm vypínačů na několika stěnách a najít ten správný mezi všemi těmi podsvíceními dalo občas zabrat. Topení schované ve skříni, nepřišli jsme na jeho ovládání a museli jsme dost větrat kvůli přetápění. Jinak se jedná o příjemné prostory, kde jsme se cítili dobře. Předání proběhlo osobně s majitelem.

Luxury Apartments in Kazimierz Old Town Krakow Luxury Apartments in Kazimierz Old Town Krakow Luxury Apartments in Kazimierz Old Town Krakow Luxury Apartments in Kazimierz Old Town Krakow

A jestli ještě stále netušíte, kam následně vyrazit, zkuste Wawelský vrch. Hned pod ním se nachází výše zmiňovaná restaureace Pod Wawelem, kdy po dobrém obědě se můžete projít kolem Visly. Tam dodnes bydlí zákeřný drak a pak honem na Královský hrad a Wawelskou katedrálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *