Nakoukněte do půvabně ilustrované publikace Jak se u nás žilo ve středověku

Máte doma malé zvídavce, které zajímá naše historie? Pokud pro své děti hledáte naučnou publikaci, která jistě zaujme nejen obsahem, ale také zpracováním, jistě by vám neměla uniknout kniha Jak se u nás žilo ve středověku. Pojďme do ní společně nakouknout, co všechno ukrývá.


Na knihu jsem narazila na hradu Helfštýn při příležitosti Festivalu vojenské historie, který nabízel nejen četná představení skupin věnujících se historii, tanci a šermu, ale také spoustu stánků, třeba právě s knihami. Díky tomu jsem měla příležitost si touto knihou zalistovat osobně a měla jsem jasno, že musí obohatit moji knihovničku. Ačkoliv svým obsahem je zaměřena především na děti, obsahuje základní informace o každodenním životě středověkého lidu napříč společenskými vrstvami, i tak může uchvátit svým kouzelným zpracováním také nejednoho dospělého čtenáře.

A jelikož máme dobu jakou máme, většina z nás raději nakupuje přes internet, rozhodla jsem se s vámi v tento předvánoční čas zalistovat touto knihou alespoň ve videu, ať víte, jak vlastně vypadá uvnitř.

Listování knihou Jak se u nás žilo ve středověku

Ve videu se mimo jiné zmiňuji také o Perchtě z Rožmberka. Pokud chcete nakouknout do článku s výletním tipem na místo, kde tato šlechtična a dnes známá česká bílá paní žila, nezapomeňte věnovat pozornost hradu Rožmberk.

Kateřina Hrbková – Jak se u nás žilo ve středověkuKateřina Hrbková – Jak se u nás žilo ve středověku
Ilustrátor: Jan Hora
Nakladatelství: Computer Press
Rok vydání: 2019
Počet stran: 64
Vazba: pevná bez přebalu

Knihu Jak se u nás žilo ve středověku můžete zakoupit u svého oblíbeného knihkupce, ale také u nakladatelství Computer Press, kde můžete prozkoumat další půvabné naučné publikace ilustrované Janem Horou (a samozřejmě i mnohé další).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *