Free průvodci napříč 5 evropskými hlavními městy

Rádi cestujete a objevujete tajná zákoutí evropských měst? S papírovým průvodcem je to zábava, ale nikdy to nebude takové, jako když vás zde provede místní se znalostí zdejších dějin.

Poprvé jsem se s průvodci zdarma Generation tours setkala v Barceloně a hned jsme spokojeně s přítelem využili dvou prohlídek města a to napříč historickou částí, kam se zuby dějin zahryzávaly nejvíce a dále také procházkově po Barcelonském modernismu a Gaudího architektuře.

Už z dálky jsme zahlédli na náměstí před katedrálou sv. Eulálie modré deštníky s nápisy Free tours a tak nám to nedalo se nezeptat. Nakonec jsme se dozvěděli, že dvakrát denně odtud vyráží zapálení studenti historie a umění, kteří provázejí po svém městě. A hlavně jsou také připraveni na vaše všetečné dotazy, protože se opravdu vyznají.

Přehled měst a prohlídek

Berlín
– Napříč Berlínem
– Alternativní město
– 3. říše
– Studená válka
Barcelona
– Napříč Barcelonou
– Gaudí a Modernismus
– Barcelona na kole
– Středověká Barcelona: El Born
Praha
– Staré město a židovská čtvrť
– Pražský hrad
– Nové město pražské
Budapešť
– Napříč Budapeští
– Komunistická Budapešť
– Židovská čtvrť
Dublin
– Napříč Dublinem
– Báje a folklór

Každá prohlídka má své speciální téma, na stránce www.generationtours.com se podrobně dozvíte, co vše je do prohlídky zahrnuto a odkud se v jaký čas odchází. Prohlídky jsou většinou 2,5h dlouhé, což je tak akorát. A při obou prohlídkách v Barceloně jsme vždy někde na chvilku zašli i na něco dobrého za zvýhodněnou cenu, resp. jednou ochutnat sangríu a pintos a podruhé do zdejšího čokoládového obchůdku.

Nutno podotknout, že se jedná o procházkové prohlídky města, tedy nenakouknete nikam dovnitř, ale budovy si prohlížíte pouze zvenčí, abyste toho stihli co nejvíce. Pokud máte jen jeden den na prohlídku města, je to výborná varianta, jak se seznámit s co nejvíce důležitými a zajímavými body. Pokud jste ve městě více dní, určitě je pak dobré si zpětně projít a uvnitř prohlédnout všechna muzea a budovy, kolem kterých jste procházeli a jen jste si o nich povídali.

Samozřejmostí pro prohlídku města s průvodcem je i znalost angličtiny, ve které se konají prohlídky ve všech pěti nabízených městech. A jak je to s tím „free tours“? Prohlídky jsou skutečně zdarma, ovšem pokud se vám výklad průvodce líbil, je jen na vás, zda a jak moc jej finančně ohodnotíte. Za nás musím říct, že jsme byli opravdu nadšeni, za prohlídky jsme dobře zaplatili, protože něco takového by nám žádný papírový průvodce neposkytnul a o oficiálních průvodcích a jejich cenách nemluvě.

Pokud tedy chcete okusit něco z vámi navštíveného města od zkušených průvodců a opravdových nadšenců do umění a historie, dejte Generation Tours šanci, my jsme si to opravdu užili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *