Troufli jsme si na strašidelný hrad Hukvaldy plný strašidel a čertů Krampus!

Tak jako každý rok i letos nastala ta jedinečná magická noc, kdy se náš svět prolnul s tím „za oponou“ právě na hradě Hukvaldy. A my jsme se rozhodli vyzkoušet naši nebojácnost a odvahu, kdy za svitu loučí jsme procházeli zříceninou hradu ukrývajícího bloudící bílou paní, kvílící duše či vodníka.

Letos tato nevyzpytatelná noc vyšla na 22. srpna, kdy od 19 hodiny probíhalo strašení vhodné pro rodiny s dětmi a teprve ve 22 hodin, kdy se řádně setmělo, že nebylo ani na špičku nosu vidět, nastal čas pro ten pravý strašidelný hrad Hukvaldy pro dospělé! Ono už samotná cesta noční oborou byla výzvou sama o sobě, ale my jsme si to rozhodli zkrátit k hradu po vedlejší pěšině, kdy naši skupinu provázely zčernalým lesem pouze dvě čelovky, dva záchranné body světla.

Speciální osvětlení hradu, který na nás vykoukl skrze stromy a keře, nám prozradilo, že jsme dorazili do zdárného cíle. Ke všemu se navíc přidala řež zbraní, to jak se na hradním nádvoří pustili do soubojů či komických scének šermířské skupiny jako SHŠ Valmont, SHŠ Corporal, Růže Draka, Svobodná Stráž Moravskoslezská či Rytíři Svatého Grálu, které se svým programem obohacovaly návštěvníky po celý večer.

To už se ale odemkla vrata do hradní motty, kde se otevřela pekelná brána, z níž vyskočili čerti přicházející si pro všechny hříšníky. Děsivá monstra, která neděsila jen malé, ale i dospělí k nim přicházeli s respektem v očích, tedy spíše je zpovzdálí pozorovali. Ti odvážnější si s čerty ze skupin Krampus & Hexe Praha a Krampus F-M mohli netradičně popovídat, ale také vyfotit se. Jejich ďábelský čas pro velkolepou show ale ještě nenastal, protože čas čertů přichází až po půlnoci!

My jsme se nakonec vydali na druhou stranu do hlubin třetí největší zříceniny hradu v České republice, kde za další hradní branou vycházel tajemný kouř, z nějž se rýsovala postava hradního kata. Ten za ní chytal všechny hříšníky, jimž sekal hlavu, vždyť hned kousek od špalku se válelo několik useknutých rukou od lupičů, na které se vrhal místní ghoul.

Není divu, když hned naproti za hradní zdí vyrostl menší hřbitov, po které se procházely nejen zbloudilé duše a nemrtvý hrobník, ale také samotná smrt. To se už ale ozvalo hlasité vytí od vlkodlaka žijícího pod zdejším mostem. Pokud jste se nechovali zbrkle či bázlivě, nechal se podrbat i za uchem. Ale to nejkouzelnější stvoření celého večera byla nádherná bílá paní. Ta si tančila ve své zářící róbě po zdejších zdech a sem tam vyrušena od svých ladných kroků v rytmu neznělé hudby se přišla podívat na nezvané hosty.

Před hradním palácem číhali na nezvané hosty bandité a loupežníci, aby je nahnali dál přímo do náruče dalších čertů. Kdo však hledal úkryt v hradním paláci, mohl tak jednoduše vplout do náruče zrádného vodníka či zbloudilé duše pobíhající po hradním sklepení. To ale není nic ve srovnání s hradními paní, čarodějkami a divoženkami, které se tady proháněly.

Strašidla na hradě řádila až do půlnoci, kdy začala finální velkolepá ohňová show v podání skupin Ohnivá show Mysteria, Tančící, plamenná Nyx a Růže draka. Samozřejmě se také přihnali samotní čerti Krampus, které bylo již z dálky slyšet díky hřmotnému cinkání řetězů. Jak moc jsme byli rádi, že jsme na ni zůstali a vydrželi! Připravila jsem si pro vás také záznam z této show během akce Strašidelný hrad Hukvaldy 2020, ale znáte to, nejlepší je vidět tato představení živě, a tak nezapomeňte si napsat do kalendáře upomínku na srpen dalšího roku, kdy se opět brány do jiného světa otevřou a děsivá stvoření vkročí na náš svět právě na hradě Hukvaldy.

A že se na hradě opravdu něco tajemného děje? Důkazem může být počasí, vždyť byly hlášeny bouřky, které se po celou dobu naší návštěvy nerozvášnily. Ozvaly se o své místo až teprve pár minut poté, co skončil poslední program. Nás ale nedostaly, my vybaveni pevnou obuví, pláštěnkami a čelovkou vyrazili neohroženě domů

Záznam z ohňové show

Hrad Hukvaldy jsme si opravdu oblíbili a pravidelně se na něj vracíme. Jeho návštěvu si musíte zasloužit příjemnou procházkou skrze hukvaldskou oboru, kde se můžete tváří tvář setkat s některými ze zdejších obyvatel, třeba s daňky. Ale kromě akce Strašidelný hrad Hukvaldy se zde koná také spousta dalších zajímavých událostí, jako třeba rekonstrukce bitvy při dobývání hradu Hukvaldy během 30-leté války. Rozhodně doporučuji tento hrad navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *