Běh pro útulky rozpohyboval malé i velké v Opavě

Poslední roky se velmi ráda zapojuji do běhacích akcí, kde vstupné a zakoupení dalších produktů podporuje zvířata. Akcí, kterou si rozhodně nenechávám ujít, je celorepubliková Běhejme a pomáhejme útulkům a v Opavě se letos konal již 4. ročník.

Nepropásněte ani vy běh pro útulky

Výjimečností této akcí je, že se můžete zapojit v různých termínech hned v několika městech po České republice. Výtěžek pak putuje do lokálních útulků (nikoliv městských), které finanční pomoc potřebují.

V základu platí účastníci symbolických 100 Kč za startovné, za které navíc obdrží drobné dárečky od sponzorů. Letos jsme dostali v Opavě tyčinky Havlík. Dále se dalo přispět také skrze nákup nových parádních triček s designem vystylovaných kočiček a pejsků. Určitě každý si zde našel to své a to se to pak běhalo.

Nádherná psí a kočičí trička pro letošní běh pro útulky Nádherná psí a kočičí trička pro letošní běh pro útulky

Tradičně se běží v Praze, Brně a Opavě, k čemuž se přidávají i další města a dle úspěšnosti se tam opakují další ročníky. Letos se ještě stihnete zapojit v Brně, kde se koná běh pro útulky v neděli dne 27.9.2020.

Na akci dorazil také Moravskoslezský spolek pro ochranu zvířat, který zde měl dva stánky s drobnými výrobky do domácnosti a pak také s občerstvením, kdy výtěžek šel na jejich akutní pomoc zvířeti v nouzi. Je to právě tento spolek, který zasahuje v případech týrání či zanedbání zvířete, kterému se pak snaží zajistit první péči a hlavně jej umístit do nové milující rodiny.

Na běh pro útulky dorazili také pejsci, kteří si hledají svůj domov. Lidé tak byli v přímém kontaktu s osmiletým křížencem bígla Dragem či tříletým voříškem Venouškem. Mohli si o nich něco zjistit, třeba se i spřátelit a padnout si doslova do oka.

Drago a Venoušek jsou k adopci Vystoupení Aerial Cabaret Běh pro útulky se spoustou stánků pro podporu útulků a s občerstvením Líbací budka s mazlivými psíky

Kromě těchto dvou sympatických kluků se na akci objevila ještě jedna zajímavá osobnost a tou je Petr Sokolík, zakladatel akce Běhejme a pomáhejme útulkům. Tomu nebyl lhostejný osud němých tváří v útulcích, a tak se rozhodl uspořádat poprvé v roce 2014 akci se symbolickým účastnickým poplatkem, který se následně věnoval na zvířata bez domova. Nejprve běhal s několika přáteli, nakonec se v průběhu let akce rozrostla do velkých rozměrů, kdy se jí celorepublikově účastní tisíce běžců, kteří rádi přidají nohu k dílu.

Víte, co znamená žlutá stuha? Pozor, nesahat!Víte o tom, že…
…když potkáte psa se žlutou stužkou či šátkem, znamená to, že pes potřebuje prostor, a tak k němu nemáte zbytečně chodit či pouštět svého psa? Důvodem může být cokoliv, ať již špatná zkušenost se psy či lidmi, kdy může neočekávaně na jejich blízkost reagovat nebo může fenka hárat, pejsek být po operaci nebo třeba hluchý, slepý a vyžadující speciální přístup. Také se může jednat o štěně, které je teprve v zácviku. Pokud příště uvidíte pejska se žlutým šátkem, pamatujte na to a bezhlavě se k němu se svým chlupatým společníkem nehrňte.

A jak se nám běželo?

Musím říct, že letos nám počasí opravdu přálo, hezky teplo, slunce svítilo a stromy v parku nám dopřávaly příjemný stín. Nakonec jsem se do běhu pustila plnou parou, že jsem si dala dokonce dvě kolečka z 3 km dlouhé trasy přes Městské sady v Opavě.

Přes aktuální situaci se zapojilo opravdu velké množství běžců, ať již malých nebo velkých, dokonce i miminka v kočárcích a nesměli chybět ani psí společníci. Ještě před samotným startem nás čekala menší rozcvička, přeci nemůžeme vyběhnout jen tak! A pak hurá do běhu.

Běh pro útulky aneb 3, 2, 1 ... start! Běhejme a pomáhejme útulkům

Běh pro útulky nabídl pro všechny účastníky také doprovodný program, vystoupení šikovných artistů na stuhách či otočném kruhu. Malí lumpíci, kteří měli stále dostatek energie, si ji mohli vybít v nafukovacím hradu. A ani tentokrát nesměla chybět líbací budka s dvěma psími krasavci.

Víte, že když se nestihnete do běhu zapojit a přesto byste rádi přispěli na všechna opuštěná zvířata, můžete se zapojit do velké sbírky? Přes celý měsíc září se koná sbírka na 112 útulku po celé České republice skrze stránky DenZvirat.cz. Sbírka pomůže nejen útulkům pro psy a kočky, ale také koním či hospodářským zvířatům v nouzi.

Pokud vás tohle setkání všech milovníků zvířat zlákalo, jistě se nezapomeňte akce zúčastnit. Vždyť běh pro útulky se koná každoročně v mnoha městě České republiky. Tak pojďte a přiložte nohu k dílu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *