Jevišovka: Ubytování nad vinným sklípkem

Není lepšího relaxu než při západu slunce popíjet víno a sledovat krajinu nekončících vinných sklípků a vinohradů. Jakmile to jednou zažijete, velmi rádi se sem budete vracet. Jenže kde na Jižní Moravě najít ten pravý kousek země přímo pro vás? Pojďte nakouknout do Jevišovky, kde jsme objevili ubytování nad vinným sklípkem.

V průběhu léta jsme se rozhodli, že se na Pálavu ještě vrátíme. Pálava je nádherné místo plné vína, cyklostezek a dalších aktivit. Jednou z věcí, která nás ještě lákala (kromě vína), bylo vyzkoušení si wakeboardu na vodní nádrži Nové mlýny.

Jelikož naše rozhodnutí vrátit sena jih bylo impulzivní, kdy v průběhu týdne jsme hledali ubytování na víkend, měli jsme výběr poměrně omezený. Dokonce nám o chlup uniklo ubytování přes Booking, díky čemuž jsme ovšem dostali doporučení na jiné, nově zařízené ubytování, které ještě není nikde moc prezentované.

Ubytování nad vinným sklípkem

Bylo to takové rande na slepo, nikde žádné fotografie, ale majitel pan Michal Vago nás přesvědčil, že je vše nově vybavené, zrekonstruované a cena 450 Kč/os. za noc byla doslova za hubičku. Navíc se samotné ubytování nachází přímo nad vinným sklípkem, kam nás pan Vago po příjezdu hned pozval na ochutnávku, s kde jsme si nakoupili jeho vlastní víno, které bylo opravdu výborné a jako stvořené na večery strávené na krásné terase s posezením přiléhající k ubytování. Majitel je opravdu velmi vstřícný, veselý, dokonce nám jeden večer přišel dát ochutnat pár švestek z jeho zahrady. Check-in a check-out jsme řešili po osobní domluvě s ním.

A jak to nakonec vše vypadalo? Náš risk se opravdu vyplatil, roztomilé ubytování v 1+kk se stalo naším milým útočištěm při prodlouženém víkendu, které velmi ráda doporučím dále. Samotné ubytování nabízí malou kuchyňku včetně lednice, mikrovlnky či vařiče. Místo postelí zde naleznete dva rozkládací gauče, poměrně pohodlné, takže se zde můžou ubytovat až 4 lidé. Součástí je také příjemná koupelna se sprchovým koutem. Ačkoliv mne překvapil výhled z vnitřních prostor směrem ke hřbitovní zdi, věřte mi, že tady trávit čas nebudete, na druhé straně ubytování se totiž nachází právě ona parádní terasa, odkud koukáte na spoustu vinných sklípku v okolí, kterých je Jevišovka plná. Nenaleznete zde ani wi-fi připojení, takže se můžete kompletně odříznout od světa tam venku a svou dovolenou si užít plnými doušky.

Ubytování – vinný sklípek Jevišovka
www.jevisovka.cz
konec ulice Zahradní, Jevišovka
2 noci za 2 osoby (srpen 2020) – 1.800 Kč
Počet osob: 4
Součástí: vybavená kuchyň
Parkovací místo vedle ubytování

Obec Jevišovka

Pokud hledáte opravdu poklidnou dovolenou, může být tahle vesnička výbornou volbou. Všechny hlavní cesty vedou mimo ni, je takovým zapadlým koutem světa, kde vás nic nebude rušit. Spousta sklípků vytváří příjemnou atmosféru, které si můžete užívat plnými doušky a to i uvnitř nich. Stačí se telefonicky domluvit s jejich majiteli na ochutnávku. Díky tomu zde ovšem žádnou hospodu ani restauraci nenaleznete, pouze malý obchůdek se smíšeným zbožím, který zajistí nezbytné. Zastavit se na nějaký ten burger či limonádu pak můžete do Dlabance u Závodničky.

Jevišovka je výborným odrazovým místem pro vaše výlety na kole i pěšky. Zdejší lokalita může být zajímavá především pro milovníky vojenské historie, neboť po břehu Jevišovky a následně Dyje, do které se tato říčka vlévá, naleznete několik vojenských bunkrů. Pokud máte rádi výhledy do krajiny, jistě se vám zalíbí rozhledna U křížku v nedaleké vedlejší vesnici Drnholec.

V obci Drnholec mimochodem naleznete kouzelné malinké historické centrum s bývalou radnicí ze 16. století, Mariánským sloupem odkazujícím na morovou ránu z počátku 18. století, ale především pak faru, kostel Nejsvětější trojice obklopeného sochami svatých, kolem kterého se dostanete až k zámku Drnholec. Ačkoliv není v dnešní době v dobrém stavu, není ani veřejnosti přístupný, přesto vás z venčí dokáže oslovit. Původně hrad, který byl v 16. století přestaven na renesanční zámek, jenž se v následujících stoletích dočkal ještě řady významnějších úprav, jako bylo např. navýšení o jedno patro.

Restaurace

Jelikož jsme v Jevišovce neobjevili žádnou restauraci, museli jsme se pokouknout po okolí. Poprvé jsme nakonec zastavili ve vedlejším Drnholci, kde jsme přešli do hotelu Drnholec (nám. Svobody 5/8, Drnholec). Nakonec jsme si zde dali pouze knedlíčkovou polévku, která ovšem byla vynikající, jako od babičky. Na kuchyň si opravdu stěžovat nemůžeme, ovšem důvod, proč jsme si více chodů nedali, byl v obsluze. Ačkoliv jsme se při příchodu ptali na volné místo a oni nás usazovali, s jídelníčkem a dotazem na jídlo došli po půl hodině. Po tomto zážitku jsem prozřetelně s pitím objednala zároveň polévku, na kterou jsme čekali stejně dlouho jako na samotný jídelní lístek. Upozorňuji, že celou dobu o nás obsluha věděla, ale stála pouze za barem a bavila se po svém. Rozhodně nikde nepobíhali a času měli habaděj, jen nás zvesela ignorovali.

Po této zkušenosti jsme si příště zajeli do 12 km vzdálených Pasohlávek, kde máme výborné zkušenosti jak s kvalitou jídla, tak s obsluhou v Kometa Pub Pasohlávky (Pasohlávky 4, Pasohlávky). Přes letní sezonu zde probíhají o víkendech akce jako je hudba či speciální jídelní nabídka – my jsme se jednou trefili do parádních steaků. Jinak si zde vybere opravdu každý, jak pořádný chlapák na žebrech a steacích, tak dáma na rizotu a salátech. Za zmínku stojí také parádní pizzy.

Kometa Pub

Dovolená na Jižní Moravě je vždycky výbornou odpočinkovou variantou, na kterou nikdy nezapomenete a vždy se budete rádi vracet. Není to první doporučení na ubytování, protože další jsme letos vyzkoušeli ve vesnici Horní Věstonice. Odtud jsme podnikali túry a cyklovýlety kolem Pavlovských vrchů nebo si zajeli prohlédnout si nedaleký Lednicko-Valtický areál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *