Krásná přehlídka historických vozidel proběhla na Veteran Rallye Ostrava 2022

Právě tuto sobotu 28. května konečně po dvouleté odmlce, kterou způsobila pandemie viru Covid-19, se opět v Ostravě setkali milovníci všech krásných starých vozidel. Na stovku vozidel patřičně vyleštěných a vyšperkovaných do posledního detailu se mohli těšit návštěvníci ostravského Masarykova náměstí.

Zde se totiž konal sraz, zápis a startovné velkolepého Veteran Rallye Ostrava 2022. Ať auta z Evropy nebo z Ameriky, ať auta plechová nebo dokonce plachťáky. Všichni bez rozdílu si přijeli dopřát krásnou společnou vyjížďku, třeba se vidět s dalšími přáteli a milovníky veteránů a projet se přes Ostravu, Kravaře, Opavu a směrem na další zajímavá místa, jako je rozhledna Šibenice a větrný mlýn Cholticích.

Trabant na startu Veteran Rallye Ostrava 2022 Nechyběl ni Brouk

Veteráni v Ostravě Dobové automobily v ulicích Ostravy Dobové motorky na Masarykově náměstí Veteran Rallye Ostrava 2022

Ti, kteří na Masarykovo náměstí dorazili bez aut -tak jako my- mohli okukovat tu nádheru všude kolem a občas i zapříst rozhovor s dobově oblečeným řidičem. To vše doprovázela hudba linoucí se z reproduktorů, která byla ovšem poněkud kontrastující. Nejvíce jsem si tak užila, když z jednoho auta se nejen vesele usmíval pán sladěný se svým vozidlem, ale pouštěl nám k tomu tu správnou muziku z daného období historie. To už byl jen krůček k tomu uvěřit, že se nacházíte v jiné časové rovině vzhledem k výborně zvolené lokalitě Masaryková náměstí, které obklopují domy z 19. století.

Auta se řadila postupně kolem náměstí, aby jedno po druhém mohla projet oficiální startovací čárou. Ještě než jim byla jízda ovšem odstartována, během zápisu řidiče k Veteran Rallye Ostrava proběhlo pro kolemjdoucí a přihlížející této přehlídce dobových klenotů komentování jednotlivých vozidel, která zrovna stála u startu. Nechyběly ani základní informace o tom, co se třeba skrývalo pod kapotou, ale více vám toho neprozradím. Jsem přeci jen žena, která má blíže třeba ke knihám než-li k funkčnosti automobilů, ačkoliv veterány zbožňuji.

Veteran Rallye Ostrava 2022 Plachťák na Veteran Rallye Ostrava 2022

Camaro v ostravě na dni veteránů Značka Škoda měla své četné zastoupení Americký Cadillac Veteran Rallye Ostrava 2022 - vzhůru na start!

Pokud je také máte rádi, jistě naleznete těchto přehlídek veteránů po celé České republice mnoho. Za sebe jako tip v jiném místě mohu zmínit VeteranFest ve Slavkově u Brna. Ten se letos bude konat 25. června a v prostorách zámeckých zahrad vás čeká nezapomenutelná podívaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *