Zažijte atmosféru středověkého hostince v penzionu s příhodným jménem Hrad

Již z dálky vás láká a navádí ve větru se třepotající se prapor usazený na vysoké věži. Přesně tam se totiž koná bohaté pohoštění plné vepřového, hovězího nebo třeba kachního s jablky, švestkami a dalšími pochutinami ve středověkém nádechu.

Musím se přiznat, že tentokrát jsem vůbec neměla tušení, kam pojedeme na oběd při našem víkendovém cestování. Všechno za mě vymyslel Martin a připravil si pro mě opravdu netradiční překvapení, kterým mne opravdu potěšil. Proto jsem se rozhodla, že se o tento netradiční zážitek musím podělit i já s vámi.

Tentokrát nás totiž čekala návštěva restaurace, která vás dokáže svým prostředím a nenapodobytelnou atmosférou přenést do 14. století. Procházíte branou z kamene, již v přední části na malém nádvoří můžete vidět na lavičkách hosty, ale to nejlepší na vás čeká uvnitř samotné budovy napodobující malý hrádek.

Chvíli to bude trvat, než si vaše oči přivyknou, protože nejprve uvidíte jen tmu. Dobově oblečená obsluha vás přivítá třeba se slovy ‚pozdrav pán Bůh‘ a usadí vás k volnému stolu. Svíce na stole jsou vlastně nejjasnějším prvkem v místnosti. Ale jakmile se vaše oči neobvyklému šeru přivyknou, spatříte krásnou kamenou místnost ozdobenou několika brněními a chladnými zbraněmi. Dovnitř proniká jen chabé světlo skrze krásná vitrážová okna vyprávějící svůj vlastní příběh.

Samotný jídelníček je také něco zcela netradičního. Pro děti tady sice najdete klasiku v podobě smažáku s hranolkami, ale pak se vy sami už jen můžete nechat unášet na vlně netradičních chutí. V jídelníčku naleznte zapékané mísy či speciality na grilu, které se dělají hned kousek u vás u ohniště. Po omáčce se mi pátralo hůře, ale zato zde naleznete opravdu netradiční kombinace.

Adresa: Penzion Hrad, Horní 1775, Frýdek-Místek
www.penzionhrad.cz

Za sebe doporučuji nejprve nahlédnout do jídelníčku, než se sem rozjedete, protože třeba to chuťově nebude vaše nota. Ceny jsou též trochu vyšší, ale zato porce jsou řádné. Přítel se dosyta najedl a já si musela nechat polovinu zabalit s sebou. A pokud přeci jen vyrazíte, raději si zavolejte o rezervaci, protože je zde poměrně plno a my jsme měli štěstí na stůl, hlavně také díky tomu, že jsme přijeli jen dva na jídlo.

Co jsem si dodatečně zjišťovala, dá se zde i atmosfericky ubytovat nebo si zajít v sobotu na nějaké to zpestření ve formě kejklířů, ohňové show nebo rytířských klání. Jinak jen tak pro zajímavost, co jsem si zjišťovala od místního personálu, tak zdejší budova stojí cca 15 let, jedná se o novostavbu z cihel pouze stylizovanou do tohoto stylu, žádný kámen. Takže historicky významná nijak není, ale atmosférou vás dokáže připravit na nějaké to další dobrodružství na okolních hradech a zámcích.

A kam odtud dál? Přímo ve Frýdku-Místku můžete objevit tajemství Frýdeckého zámku u řeky Ostravice, kolem které vede cyklostezka do Beskyd. Variantou také může být náš oblíbený hrad Hukvaldy ve vzdálenosti 17 km s rozsáhlou oborou plnou muflonů, daňků a divokých prasat, nemluvě o bohatém programu na samotném hradě. Jako možnost zde zmíním i 30 km vzdálený hrad Štramberk s jeho vysokou věží čnící se nad údolí, na jejíž vrchol vede 180 schodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *