Přidejte se k výzvě a zdolejte 32 vrcholů Beskyd

Již třetím rokem se můžete zapojit do roční výzvy a vrhnout se do zdolávání vrcholů Beskyd nad 1000m n. m., které rozhýbe nejen vaše tělo, ale také vám odhalí krásy naší přírody.

Minulý rok jsme náhodou narazili na zajímavou výzvu, která přinesla seznam 32 vrcholů Beskyd, které je nutno za rok zdolat. Bohužel už byl podzim a při všem naplánovaném cestováním bychom to nemohli stihnout. Tak jsme se rozhodli vyčkat na rok 2019 a nový seznam je už venku!

Při všech těch novoročních myšlenkách, jak si zlepšíme kondičku, budeme chodit více do přírody a hlavně budeme také šetřit na naše větší plány na léto, nám jde tahle výzva přímo na ruku. Beskydy máme skoro za rohem a máme je moc rádi. Na Štědrý den nám takové Pustevny daly zabrat s tou fůrou sněhu a chumelenicí, ale to nás nemohlo odradit od našeho cíle zdolat letos všechny vybrané vrcholy.

 

Pro letošní rok bylo vybráno 32 vrcholů, které si můžete prohlédnout na mapě. Svůj seznam (viz obrázek níže) si můžete vytisknout, připnout na ledničku a jednoduše zaznamenávat své výsledky. Jako v minulých letech funguje i mobilní aplikace, kam si můžete taktéž zaznamenávat své úspěchy.

Těšit se letos můžete na klasiku jako je Radegast a Radhošť, které budou i naším prvním cílem. Zařazeny byly ovšem hory i mimo Moravskoslezské Beskydy, a tak se můžete v rámci výzvy zajet podívat třeba na Slovensko na Malý a Velký Javorník do pohoří Javorníky, které jsou ovšem v rámci stále jedné CHKO. U nás je to CHKO Beskydy a na slovenské straně se pak mění název na CHKO Kysuce.

Výzvu můžete sledovat na oficiálních FB stránkách 32 vrcholů a na webových stránkách 32vrcholu.cz.

Zapojením se do výzvy můžete také pomoci potřebným, každoročně jsou totiž navržena trička a výtěžek z prodeje jde na vybranou organizaci. V minulých letech šel výtěžek na Mobilní Hospic Ondrášek a Soukromou základní školu speciální pro žáky s více vadami. Objednání triček je dostupné vždy jen určitý čas, kdy se sesbírají objednávky a následně se nechají hromadně trička pro všechny vyrobit, tak se nechejme překvapit, kdy to letos bude a jakého designu se dočkáme.

Tak co, necháte se navnadit výzvou, spojíte to třeba s novoročním předsevzetím a vyrazíte letos prozkoumat beskydské tisícovky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *