Písečný svět 2021 a jeho Cesta do fantazie

Tak jako každý rok, i letos v Lednici vyrostl v malém koutku u parkoviště Písečný svět, kde můžete vidět rozličné sochy vytvořené pouze za pomocí vody a písku. Tentokrát se inspirovaly tématem cesta do fantazie a přinášejí kouzelnou podívanou.

Od května do konce října se tak za hlavním lednickým parkovištěm můžete setkat s jedinečnou podívanou, která se každoročně obnovuje. Na sochy totiž není použito ničehož více než písku a vody, takže výdrž soch je dána spíše příznivostí počasí. Takové kroupy mohou tuhle usilovnou práci několika sochařů během jediného večera zničit, proto neváhejte a zajeďte se na písečný svět podívat co nejdříve.

Písečný svět 2021 Cesta do fantazie

Letošním tématem se stala Cesta do fantazie, která vnořila do soch nejniternější fantazie jejich tvůrců. Ti se mnohdy inspirovali slavnými umělci jako je Salvator Dalí nebo přímo filmy a knihami blízkými jejich srdci. A že je vám název Cesta do fantazie povědomý? Ano, i sochu představující hlavní hrdiny stejnojmenného snímku zde naleznete. Jindy se jedná o čisté fantazie roztodivných tvorů, které ve vás rozproudí další nové myšlenky. Jakpak asi žije tahle sova s houbovým kloboukem na hlavě?

Ačkoliv kvůli aktuální situaci nebylo možné na letošní ročník přizvat zahraniční umělce, i přesto vás čeká výborná podívaná. Sochy nejsou žádná tintítka a dosahují výšky několika metrů. Ocitnete se tak alespoň na chvíli v naprosto novém světě, který vás obklopí a pohltí.

Důležité informace před návštěvou

Písečný svět Lednice
Web: facebook.com/PisecnySvet
Mapa: mapy.cz
Vstupné: 120Kč dospělý
Otevírací doba: léto 08:00-20:00, mimo sezónu 9:00-18:00


A kam dál vyrazit, když už jste v Lednici? Pokud máte kolo, rozhodně neváhejte a projeďte si Lednicko-Valtický areál, povětšinou příjemnou rovinku, která je bohatá na stavby z minulých staletí. Jestliže jste zde pěšky a klidně i se psem, prozkoumejte rozsáhlé zámecké zahrady, kde se dá příjemně strávit celý den. Doporučuji od minaretu se vydat loďkou po Staré Dyji k Janovu hradu a zpět k zámku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *