Na prodloužený víkend ve wellness hotelu Kempa v beskydské přírodě

Někdy je potřeba prostě jen tak vypnout a my jsme se rozhodli si zpříjemnit období před Vánoci, které bylo opravdu hektické. Do oka nám opět padla beskydská příroda a relax ve wellness hotelu, tak jsme se vydali do hraničních koutů Beskyd, kde jsme si chtěli užít pár chvil klidu. Nakonec jsme se na prodloužený víkend vypravili do hotelu Kempa umístěný strategicky na konci vesnice Bukovec.

Hotel Kempa

Ačkoliv jsme sem jeli především za turistikou, hotel nám padnul na první pohled do oka. Nejedná se sice o nějaké luxusní ubytování, ale i přesto v sobě decentně snoubí krásu přírody. Dominantní barvou je zelená a hnědá a všude, včetně samotného pokoje, naleznete dekor z kol kmenu nebo rovnou umělé stěny tvořené malými kmínky bříz. Jelikož jsme byli v hotelu v předvánočním období, musím pochválit i vánoční výzdobu a náladu držící se v jeho prostorách. Nutno poznamenat, že jsem si všimla dětského koutku, venkovního dětského hřiště a nemluvě o dalším okolí, které se soustředí na procházku s dětmi.

Hotel Kempa ***
Bukovec 180, Bukovec
www.hotelkempa.cz

Samotný pokoj je dostačující pro rekreaci, my jsme měli včetně balkonu. Co se týče lůžka, překvapilo mne použití igelitové plachty, které bych očekávala v hotelech nejnižších kategorií. Další věcí, kterou já osobně nepreferuji, byla společná přikrývka na manželské posteli (přeci jen se občas přetahujeme a máme rádi každý svoji vlastní přikrývku).

Součástí pokoje je pak ručníková služba, včetně dvou županu. V koupelně tekuté mýdlo – chválím za nepoužívání jednorázových mini balení. Možná jsem to jen neobjevila, ale chyběla mi zde nějaká vetší možnost na vyvěšení mokrých ručníku a plavek, aby mohly řádně uschnout. V koupelně se nacházelo jedno žebříkové topení.

Služby

Kromě ubytování jsme využili také možnosti polopenze. Snídaně probíhala variantou švédských stolů od 8:00. Ohledně doplňování nemohu nic říct, neboť jsme chodili právě na osmou, která nám vyhovovala. Byl zde takový základní výběr, nic speciálního, ale přesto si zde našel každý, na co měl chuť – šunka, sýr, pečivo, müsli, jogurty, ale i teplé pokrmy jako párky, volská oka, vaječina. Samozřejmostí byly zelenina, ovoce a základní nápoje jako káva, čaj, mléko či džus.

Večeře se objednávaly den předem a obsahovaly polévku (na výběr ze 2) a hlavní jídlo (na výběr ze 3). Menu na večeři bylo různorodé a vybrat se dalo opravdu pěkně. U stolu jste pak večer jen nahlásili číslo pokoje a oni vám jídlo připravili, přinesli vždy teplé. Jedinou výtku zde mám, a to že ze dvou večeří jsme oba dva večery narazili na jeden přesolený pokrm (poprvé polévka, podruhé hlavní jídlo). Níže na fotografii můžete vidět řízky (ano, jsou na sobě položené dva, nebyl pouze jeden) a polévku z jednoho večera.

Naleznete zde také relaxační zázemí. Masáže jsem sice nevyzkoušela, za to jsme si naplno užili krytý bazén, vířivku, solnou jeskyni a finskou saunu. Kompletní ceník naleznete na jejich webových stránkách, lze zaplatit denní přístup. Wellness je dostupné 24/7, avšak bublání v bazénu a finská sauna se cca po 20 hodině vypínají. To nám ale nevadilo a vždy ve večerních hodinách jsme se sem šli protáhnout, zaplavat a odpočinout. Zvláště po túře to přijde opravdu vhod.

Obsluha

Ačkoliv se mi interiér hotelu Kempa velmi líbil, stejně jako nabízené služby, musím se vyjádřit i k samotnému personálu, který stihl během naší 3denní návštěvy hned několikrát zásadně pochybit.

Předně jsme nebyli upozorněni na probíhající oslavy. Ta jedna skončila relativně brzy, ale druhá konající se přímo pod naším pokojem hrála až do 1 hodiny ranní. Opakované výzvy k personálu, zda to lze již ztišit, protože to bylo hlasitější než televize, a dokonce se nám lehce chvěly postele nadměrným hlukem, byly spíše neúspěšné. Druhý den jsme už jen očekávali, jestli se bude stejná situace opakovat, protože bychom se okamžitě sbalili a odjeli. Nebylo jakkoliv možné se během toho rámusu vyspat.

Následující den po túře jsme si zašli na přeobjednanou večeři hladoví jak dva vlci. Obě dvě servírky se hned po sobě přišly zeptat na objednávku a musím konstatovat, že tady nejspíše nemají rozdělené stoly k obsluze. Obdrželi jsme polévku, a následně jsme čekali hodinu na další jídlo. Asi půl hodinu po nás přišly další dva páry, které obdržely polévku, následně druhé jídlo (stejné jako jsme měli objednáno my), které stihly sníst, zatímco my jsme stále seděli na prázdno. Teprve po urgencích s komentářem od personálu – kuchyň nestíhá – jsme se dočkali večeře i my. Doteď nerozumím, co kuchyň nestíhala, když to totožné jídlo dokázala připravit pro ostatní lidi, kteří přišli po nás. Viděla bych to spíše na odvetu servírek, kterým se nelíbily naše stížnosti minulou noc.

Doprava

Přímo u hotelu se nachází parkoviště, na kterém jsme bez problému zaparkovali i přes oslavy konající se na místě a tedy i přes vetší počet vozidel. Dále je zde také autobusová zastávka Bukovec, Ski areál – Kempaland přímo u hotelu.

Možnosti v blízkém okolí

Jak již autobusová zastávka napovídá, naleznete zde menší svah pro zimní dovolenou na lyžích. My jsme zde byli ke konci prosince, a i přes pokusy o umělé zasněžování nebyla sjezdovka plně zasněžená a tedy sjízdná. Pokud vše ale dobře naplánujete, jistě si zde užijete spoustu zábavy.

Směrem od hotelu vede pěší a cyklostezka, po jejímž boku můžete nejprve projít kolem zahrádky s průlezkami a pohádkovými bytostmi pro děti. Při kratší chůzi pak objevíte také dvě stanoviště pro posilování.

Pro nás byla ovšem nejlákavější turistika směřující na české hranice. Poblíž se totiž nachází nejvýchodnější bod České republiky a pak také trojmezí česko-slovensko-polské, tedy bod, kde se tyto tři státy setkávají.

Celkové shrnutí dojmů z pobytu

Musím říct, že prostředí hotelu Kempa se mi opravdu líbilo, jako tříhvězda mile překvapil. Vzhled vnitřku kopíroval okolní přírodu, ve které máte nemálo možností. Hotel nabízí místo pro relax ve zdejším wellness a také hrací koutky pro děti. Vadou na kráse tohoto hotelu je ovšem personál. Pokud bude vyměněn za někoho, kdo si hostů váží, bude se jednat o mnohem příjemnější místo. Stejně tak je k zamyšlení nejasnost hotelu, zda bude pořádat svatební večírky dlouho do noci nebo upřednostní ubytování hostů. Aktuálně to dohromady nefunguje a jak jsme po příjezdu domů referovali po známých, zjistili jsme, že tento problém jsme neměli pouze my, takže se nejednalo o nějakou ojedinělou akci. V tomto hotelu nejspíše moc nočního klidu nenajdete a za nás rozhodně už znovu ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *