Kovářov: Ubytování s krásným výhledem na Lipno

Drobné vlnky čeří hladinu, vlaštovky využívají blátivých kaluží po drobném letním dešti na stavbu místa a všude to cvrká a štěbetá pod příjemným lučním životem. Tak takhle nějak vypadá idylka u vodní nádrže Lipno, třeba právě ve vísce Kovářov.

Když jsme plánovali letošní dovolenou, přemýšleli jsme, zda se znovu pustit na Jižní Moravu, kde je tak nádherně nebo prozkoumat jinou část naší republiky. Nakonec jsme se shodli, že využijeme vylidněnosti Českého Krumlova a vyrazíme do Jižních Čech, které ještě tak prozkoumané nemáme. Je to sice trochu z ruky, ale pokud člověk přežil tu rozkopanou D1, tak už zvládne všechno.

Přiznám se, že na první pohled mne překvapila krajina. Ta zde dostává totiž úplně nový ráz. Nekončící louky táhnoucí se až tam, kam oko dohlédne, jsou domovem pro pasoucí se dobytek. A občas i nějakou tu lesní zvěř. Žádná dominantní pole, ale čistě zelené plochy vybízející se ke spásání. Naprostá potěcha pro vaše oko. Ještě ohromenější jsem nakonec byla, když jsme dorazili do našeho cíle, do Kovářova, který se rozprostírá jako drobná rekreační víska nad rozlehlou vodní nádrží Lipno I.

Kovářov Kovářov a Lipno

Ubytování Kovářov

Rezidence Podkova
Booking Rezidence Podkova
Kovářov 31, Frymburk, Česká republika
7 nocí (červen 2021) – 10.941 Kč
Počet osob: 2
Součástí: vybavená kuchyň, wi-fi
Parkování v ceně, úschovna kol

Apartmán je dvoupodlažní a v jeho horní části naleznete dva pokoje, jeden s manželskou postelí a jeden s dvěma oddělenými lůžky. Když připočítám rozkládací gauč v přízemí, může se zde pohodlně ubytovat až 6 osob. Nabízí dostatek prostoru pro vaše ubytování a je vhodný i pro rodiny s dětma. Dodržování nočního klidu je velmi příjemné.

Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova

Přednostní tohoto ubytování je plně vybavená kuchyň, včetně rychlovarné konvice či mikrovlnné trouby. Pokud si budete chtít vařit, k ruce vám bude také prostorná lednice a trouba. Kuchyň je dále propojená s jídelnou a obyvákem v jeden otevřený prostor, kde se můžou odehrávat vaše večerní společenské aktivity, třeba hraní deskových her, které vám tady majitelka taktéž přenechala. Obývací pokoj je velmi mile dekorován a bude vám po celou dobu vaší dovolené připomínat, že si užíváte u Lipenské přehrady.

Kovářov se nachází na okraji vodní nádrže Lipno, na kterou budete mít po celý svůj pobyt v tomto apartmánu krásný výhled. Kromě apartmánu totiž máte svoji vlastní malou zahradu nejen s posezením, ale třeba i s grilem, pokud si budete chtít ještě více užít západ slunce nad Lipnem.

Součástí ubytování je také jedno vyhrazené parkovací místo patřící k danému apartmánu a dále také sklepní kóje pro úschovu vašich kol, kterou jistě plně využijete. Vždyť nádherná krajina kolem si o projížďku přímo říká!

Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova Kovářov: Rezidence Podkova

Restaurace Kovářov

Kovářov je drobný víska spadající pod městys Frymburk. Je tu klídek, do obce přijíždíte kolem rozlehlých luk, kde se mnohdy pasou krávy a na vás tak už jen dopadne pohoda. Je to spíše taková rekreační osada u břehů vodní nádrže Lipno I., takže nám zde chybělo nějaké to zázemí v podobě obchůdku či pekárny pro nakoupení snídaně či večeře. To vše vám ovšem vynahradí 7 km vzdálený Frymburk.

V Kovářově ovšem naleznete příležitost k posezení. V objektu Česká restaurace Axiom (Kovářov 13, Frymburk) jsme rádi chodili na menička, porce velikostně jak pro dva a ceny pod stokorunu byly velmi příjemné. Nejlepší variantou je zde vsadit na nějaká tradiční jídla jako je svíčková. V lokalitě se nachází také místní pivovar Bajer, v době naší návštěvy ovšem nebyla možnost pivo ochutnat.

Kovářov: Česká restaurace Axiom Kovářov: Česká restaurace Axiom Kovářov: Česká restaurace Axiom Kovářov: Česká restaurace Axiom

Dalším místem, kam jsme chodili, byla restaurace Kovářov (Kovářov 74, Frymburk), kde se dá též příjemně pojíst, nabízí odlišnou nabídku od výše uvedené restaurace. My sem ovšem mířili spíše posedět díky širší otevírací době a nabídce nápojů (třeba melounová limonáda z pravého melounu). Prostředí je navíc příjemnější a láká jak na zahrádku, tak dovnitř.

Kovářov: Restaurace Kovářov Kovářov: Restaurace Kovářov

Frymburk

Ve Frymburku kolem hlavního náměstí, které obývá jednosměrka s parkovacími místy a uprostřed se táhne krásný zelený parčík, naleznete spoustu příležitostí k posezení. Hlavně zde ale máte rovnou dva obchody a bankomat, které se pro vaši dovolenou mohou stát stěžejním bodem zásobování vaší lednice.

My jsme se při projížďce na kole (vždyť 7 km je kousek) zastavili na ranní kafíčko a něco dobrého na mls v cukrárně Maxant (Frymburk 80, Frymburk), kde se nám velmi líbilo posezení na předzahrádce a obsluha byla milá. Budova slouží také jako restaurace, kdybyste se chtěli podívat po něčem na posilnění.

Pokud dostanete chuť třeba na takovou pizzu, na náměstí vás pak mile ráda odkážu na restauraci a pizza house Big Pub (Frymburk 9, Frymburk). Posezení mají jak vevnitř, tak venku, ovšem my si objednávali pizzu s sebou. Ceny orientačně kolem 180 Kč za pizzu, na které si opravdu pošmáknete.

Frymburk Frymburk

Tak takové je ubytování v Kovářově. A proč zrovna tady? Chtěli jsme klid a cyklistické možnosti, které nás mohou zavést třeba do Lipna nad Vltavou (15 km). Kromě možné vodní rekreace máte pak v dojezdové vzdálenosti spoustu možností, co se týče hradů a zámků, ale především ten nejvěhlasnější zámek Česká Krumlov (29 km).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *