Ostravský Gulášfest 2019 opět lákal na nádherné motorky a voňavý guláš

Není to poprvé, co jsem  zamířila na ostravský gulášfest, protože zdejší atmosféra je opravdu vynikající a kromě jídla vás rozhodně osloví i doprovodný program a hlavně sraz motorkářů, kteří předvedou své nablýskané stroje.

Ačkoliv bylo počasí všelijaké, 4. května opravdu vyšlo a bylo krásně. Tak akorát na posezení u guláše. Tak jako posledně jsme se s přáteli domluvili a nakoupili hned několik gulášů, abychom jich mohli co nejvíce ochutnat. Tak jako vždy jsme se museli co nejrychleji rozprchnout, abychom toho stihli co nejvíce nakoupit, protože velmi brzy stánky začaly hlásit, že guláš došel. Tentokrát se gulášfestu účastnily téměř dvě desítky týmů a porce stály v rozmezí 25-50 Kč. Nutno podotknout, že veškerý výtěžek z této akce jde na charitativní účely, což velmi oceňuji.

Gulášfest má poslední ročníky trošku pozměněný průběh. Ačkoliv se může přihlásit do vaření guláše kdokoliv a vaří se po 4h na místě, tentokrát už nehodnotí vítěze návštěvníci, ale vybraná porota. I tak velmi rádi nakoupíme co nejvíce gulášů a tipujeme si tři nejlepší. A tentokrát se zadařilo, zrovna guláš Bratislava a Ostravský se dostaly mezi ty nejlepší. A byl to opět jedinečný zážitek ochutnávání oproti minulému ročníku, ačkoliv tentokrát se mi zdálo, že zde bylo mnoho gulášů maďarských a z hovězího. Mě třeba velmi překvapil thajský guláš, který byl výrazně zeleninový, nad ostatní vyčníval, jen škoda, že tam nebylo více masa.

Co se týče doprovodného programu, opět až do večerních hodin těšila návštěvníky hudební skupina Džetro BAND. Pro ty nejmenší bylo připraveno malování na obličej nebo skákací hrad a ti velcí si jistě užili kaskadérskou moto Show Special brothers. Nejparádnější podívaná při čekání na guláš je ovšem na všechny ty motorky. Vždyť se Gulášfest odehrává na pozemku Harley Davidson, je to takové zahájení motorkářské sezóny a motorkáři se sem sjíždí ze všech koutů naší země.

A tohle je taková menší pozvánka i na další rok, takže pokud jste někde z okolí, určitě si pohlídejte další ročník. Nejenže se dobře najíte v zajímavé společnosti, ale hlavně jde výtěžek na dobrou věc!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *